Mums ziedotie t-krekli, audumi un citi nieciņi atbalsta centrā “Pērle” kļūst par izejmateriālu darbnīcām un meistarklasēm

WEB
Mantiskais atbalsts – visbiežāk tas ir apģērbs, ko ikdienas lietošanai novirzām dažādu labdarības organizāciju klientiem. Taču reizi pa reizei mums ziedotie t-krekli, audumi un dažādi citi nieciņi kļūst par izejmateriālu darbnīcām un meistarklasēm. Šādas darbnīcas ar Otrā Elpa palīdzību norit arī Atbalsta centrs Pērle Cēsīs! Par to stāsta centra vadītāja Dita Trapenciere.
Ir pagājis teju gads kopš centra atklāšanas. Ko “Pērle” ir pieredzējusi šajā laikā?
“Lai arī pati ēka tika atklāta jau pirms gada, Biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” savu darbu “Pērlē” uzsāka šī gada janvārī. Šajā laikā ir pamazām izveidoti un attīstīti vairāki pakalpojumi, to skaitā specializētās darbnīcas pieaugušajiem, dienas aprūpes centrs un rehabilitācijas pakalpojumi kā pieaugušajiem, tā arī bērniem. Šajā laikā esam svinējuši svētkus, devušies ekskursijās, bet daudz ir arī strādāts darbnīcās un radīti darbi, kurus šobrīd uzsākam arī pārdot – austi un pīti paklāji no otrreiz izmantojamiem materiāliem, pašu izgatavoti māla trauki un dekori, šūti spilveni, priekšauti, iepirkumu somas, tamborētas čības u.c.”
Pastāstiet, kāda ir atbalsta centra kopiena!
“Atbalsta centru pieaugušajiem šobrīd apmeklē ap 40 cilvēki ar invaliditāti un garīga rakstura saslimšanām, savukārt bērnu centru apmeklē 13 bērni. “Pērles” kopienu veido ne tikai centra dalībnieki, bet arī viņu ģimenes locekļi un draugi. Lai veicinātu mūsu dalībnieku integrāciju sabiedrībā, organizējam pastaigas uz izstāžu zālēm Cēsis, apmeklējam bibliotēku un citus sabiedriskus pasākumus Cēsīs, kā arī aicinām arī ciemos vietējos cēsniekus.
Dalībnieku dzīvesstāsti ir visdažādākie – viena daļa slimību ir ieguvuši jau no bērnības, citiem veselības problēmas ir sākušās, jau esot pieaugušiem. Ir cilvēki, kuriem ir pašiem savas ģimenes, bērni un dzīves nogalē ir pasliktinājusies tieši garīgā veselība. Lai kāds būtu iemesls un veids, kā cilvēks ir ieguvis invaliditāti, “Pērlē” tiek likts uzsvars uz to, ko cilvēks var izdarīt, nevis uz to, ko viņi nevar. “Pērlē” dalībnieki iemācās jaunas prasmes, citi nostiprina esošās, citi atjauno prasmes, kuras dzīves laikā bijušas, bet zaudētas. Viens no nozīmīgākajiem ieguvumiem, ko dalībnieki min, darbojoties “Pērlē”, ir piederības sajūta – kādam “Pērle” ir otrās mājas, kādam pirmā un vienīgā iespējamā darba pieredze. Būt piederīgam, noderīgam un darīt jēgpilnu darbu.”
Kāds līdzcilvēku atbalsts noderētu centra un tā kopienas ikdienai?
“Šobrīd “Perlē” esam apguvuši un pamazām iekārtojuši iekštelpas, bet lielais mūsu sapnis ir labiekārtota teritorija. Apkārt mājai ir vairāk kā 2 ha zemes, kur plānojam iekārtot rotaļu laukumu bērniem, dārzu, taciņas. Līdz ar to mums noder jebkāds atbalsts, kas saistās ar teritorijas iekārtošanu.
Viens no atbalsta veidiem, kādu vēlamies attīstīt “Pērlē”, ir sadarbība produktu gatavošanā – vai tas būtu kādu mūsu radīto produktu pasūtījums (piemēram, kā dāvanas uz svētkiem, sadarbības partneriem u.tml.) vai arī kādu uzņēmumam nozīmīgu procesu veikšana šeit pie mums “Pērlē” (piemēram, drukātu materiālu, iepakojumu locīšana u.c.). Šādā veidā dalībnieki veic jēgpilnu darbu un iegūst finanses, kuras var izmantot kopējā centra dalībnieku labā – ekskursijas, baseina apmeklējums u.c. lietas, kuras dalībnieki ikdienā nevar atļauties.”
Ja arī Tu vēlies sniegt savu artavu atbalsta centram “Pērle”, sazinies ar centra vadītāju Ditu -> [email protected] vai atstāj savus mantiskos ziedojumus Otrā Elpa veikalos!
 01

About Author

Connect with Me: