Ar mantām un ziedošanu, manuprāt, ir tā, ka ziedojot un daloties, tu uzreiz nošauj divus zaķus vienlaicīgi - kādam palīdzi un vienlaicīgi tiec vaļā no drēbēm un mantām, kuras vairs nelieto! Es tā attīru dzīves telpu, plauktus, skapjus. Dodot mantas tālāk, iespējams palīdzēt citiem un padalīties ar to, kas ir man. Man ļoti patīk tas, ka Otrās elpas komanda prot gan paši izdzīvot un nodrošināt veikala darbību, gan koordinēt mantu plūsmu, pārskaitot daļu nopelnītās naudiņas labdarībai.

Renārs Kaupers
Renārs Kaupers'Prāta Vētras' mūziķis

Man ir tāds princips un ticība, ka lietas, kas vienkārši stāv mājās bez pielietojuma, noteikti var noderēt kādam citam. Regulāri atbrīvoju māju no mantām un vedu tās uz Otro elpu. Tur ir cilvēki ar kontaktiem - dzīvnieku patversmēs, bērnu ārpusskolas pulciņiem u.c. Katra man nevajadzīga lieta var piedzīvot otro elpu. Personīgi man šķiet, jo vairāk redzu, kādas lietas aiziet uz "Otrās elpas" maisiņu, jo vairāk pierodu pie domas, ka man tās nav vajadzīgas.

Agnese Kleina
Agnese Kleina'Benji Knewman' izdevēja un galvenā redaktore

Otrā elpa man nozīmē tieši to, ko pauž šis nosaukums - iedot lietām otro dzīvību, atdot tām vēsturi un stāstu. Mēdzu gan iepirkties Otrajā elpā, gan ziedot lietas un apģērbus, kas nav pelnījuši nonākt miskastē. Otrā elpa ir kas vairāk par labdarības veikalu - tā ir iespēja sajust piederību kādam lielākam, sarežģītākam stāstam.

Antonija Skopa-Šlāpina
Antonija Skopa-ŠlāpinaSatori.lv redaktore

Ziedošana un otrās elpas piešķiršana priekšmetiem, lietām, grāmatām, mēbelēm, man šķiet apzinātas dzīves sastāvdaļa. Brīdis, kad apzinies - ko tu dari, kāpēc dari un kā darīšana vai nedarīšana ietekmē pasauli.

Kristīne Želve
Kristīne ŽelveRakstniece, režisore, LTV kultūras žurnāliste

Otrā elpa ir brīnišķīgs apzīmējums procesam, kas norisinās veikalā. Tas ir brīdis, kad lietai pēc tās pirmā izmantošanas noguruma nāk jauns enerģijas vilnis. Ļoti regulāri cenšos izvērtēt priekšmetus, kas nepieciešami manai ikdienai. Zinu, ka lietu mūsu dzīvēs ir stipri par daudz. Iniciatīva atdot mantas, kas šobrīd kādam varētu būt vajadzīgākas kā man pašam, sniedz spēku! Tā ir laime - apjaust, ka atdošana ir ieguvums!

Otrā elpa ir viens no maniem mīļākajiem veikaliem, kurā bieži vien atrodu dažādas apģērbu un mantu pērles. Vieni no labākajiem un kvalitatīvākajiem pirkumiem man ir bijuši tieši Otrās elpas veikalos - ādas ziemas zābaki ar vilnas oderi, fondī trauks, mīļākā melnā kleita. Un to visu es nopirku zinot, ka precei nav uzcenojuma, daļa no naudiņas aiziet labdarībai vai kādam citam sociāli nozīmīgam projektam. Iepriecina arī iespēja, ka mantas nodot varu arī es pati!

Anna Peipiņa
Anna Peipiņa'Otrās elpas' kliente

Prieks, ka ir vieta, kur derīgās mantas var iegūt otru elpu, pretējā gadījumā tās vai nu krāj putekļus, vai arī nepelnīti nonāk izgāztuvē. Mantas nododu Otrajā elpā, kad saprotu - manā skapī un plauktos tās aizstāvejušās par ilgu. Šajā ziņā labdarības veikali ir lieliska infrastruktūra, kas nodrošina papildu izvēles iespēju turpmākajam mantu liktenim. Aizgādāt paciņu uz labdarības veikalu man vienmēr ir divkāršs prieks - pirmkārt, tā ir revīzija un kārtības sajūta mājās, otrkārt, apziņa - kādam tās mantas patiešām noderēs!

Edijs Vucens
Edijs VucensRadošais direktors

Ar Otro elpu iepazināmies brīdī, kad atvēra pirmo veikalu Berga Bazārā. Noorganizējām vairākus manus koncertus gan Rīgā, gan Liepājā, kā arī mantu izsoli. Berga Bazāra veikalā uz sienas ir citāts no manas dziesmas: "Elpo, bērns!" Otrā elpa ir labi attīstījusies, tas nozīmē, ka cilvēkiem ir vajadzīgs tas, ko viņi dara. Pats parasti turp aiznesu to, kas varētu kādam noderēt, pārsvarā grāmatas. Otrā elpa dod lielisku iespēju man nevajadzīgos krājumus realizēt priekš citiem, nevis vienkārši sapūdēt kambarī vai garāžā.

Imants Daksis
Imants DaksisMūziķis

Biedrībai “Cerību spārni” ir jau ilggadēja un atbalstoša sadarbība ar Otro elpu. Liels ieguvums ir materiāli – drēbes, dzijas, pērlītes u.c. lietas, kuras varam izmantot mūsu šūšanas, aušanas un dažādu rokdarbu darbnīcās. Mūsu jauniešu ar invaliditāti darbnīcās izgatavotie otrreizājās pārstrādes izstrādājumi papildina Otrās Elpas labdarības veikala plauktus. Esam ļoti gandarīti un priecīgi, ka sociālo projektu konkursā saņēmām atbalstu un varēsim uzcelt nojumi, kurā bērni ar invaliditāti varēs rotaļāties un pavadīt brīvo laiku pie Dienas centra. Pateicamies par sadarbību un dotajām iespējām mūsu biedrības atbalstam!

Eva Viļķina
Eva ViļķinaBiedrības 'Cerību spārni' valdes priekssēdētāja

Dzīves laikā sakrājas daudz mīļu lietu, kuras grūti izmest atkritumos! Biju patīkami pārsteigts, ka ir tāds veikals Otrā elpa, kur varu nodot lietas, ko nespēju izmest, bet kuras var noderēt citiem. Ideja par šādu veikalu ir lieliska, Latvijā tādi noteikti ir vajadzīgi! Cerams, ka lietas, ko aiznesu vairākās kastēs, kādu ļoti iepriecināja.

Igors Linga
Igors LingaRežisors un producents

Otrā elpa ir pašsaprotams koncepts, kura ietvaros mantām neļauj vairoties, bet gan rotēt pie cilvēkiem, kuriem tās vajadzīgas.

Guna Zariņa
Guna ZariņaAktrise

Sociālās aprūpes centrs ”Rušona” ar Otro elpu sadarbojas jau vairākus gadus, un tas ir liels atbalsts mūsu klientiem. Aprūpes centra sirmgalvji ir ļoti pateicīgi par ziedojumiem. Cilvēcīgs PALDIES atsaucīgajiem Otras elpas darbiniekiem un ceram uz turpmāko sadarbību!

Inguna Rubane
Inguna RubaneSAC Rušona vadītāja