Ko var nodarīt pārmērīga drēbju mazgāšana?

web
Cik bieži tu mazgā savu apģērbu?
“Otrā Elpa” kā labdarības veikalam rūp klimata pārmaiņas un dabas resursu ilgtspējība, tāpēc piedāvājam palūkoties uz šo jautājumu no dažādiem skatu punktiem.
  •  Drēbju nolietojums un mazgāšanas biežums:
Bieža mazgāšana var izraisīt apģērba ātru nolietošanos un izbalēšanu, it īpaši, ja tiek izmantoti agresīvi mazgāšanas līdzekļi un augsta mazgāšanas temperatūra!
Interesanti, ka 9 no 10 apģērbiem miskastē nonāk krietni ātrāk, nekā tas paredzēts. Iemesls ir pavisam vienkāršs – pārmērīga mazgāšana ir radījusi nelabojamu krāsas izbalēšanu, saraušanos un formas izmaiņas.
  • Baktēriju un netīrumu uzkrāšanās:
Lai arī mazgāšana ir nepieciešama, pārāk bieža mazgāšana var nomazgāt no apģērba dabiskās aizsargkārtas (piemēram, kokvilnai), kas palīdz novērst netīrumu un baktēriju uzkrāšanos!
  • ‌ Ķermeņa higiēnas prasības:
Apģērba materiāls var ietekmēt svīšanu. Kokvilna, vilna un lins ir dabīgie materiāli, kas parasti ir laba izvēle, tie absorbē sviedrus, palīdz saglabāt normālu ķermeņa temperatūru un ļauj ādai elpot! Poliesters, neilons un elastāns ir sintētiskie materiāli, kas ir mazāk elpojoši, tā rezultātā tie var palielināt svīšanas risku.
  •  Apģērba veids un materiāls:
Sporta apģērbs varētu prasīt biežāku mazgāšanu salīdzinājumā ar ikdienas drēbēm. Sintētiski materiāli, piemēram, poliesters, var absorbēt un turēt smakas un sviedrus, tāpēc ir ieteicama bieža mazgāšana.
  •  Ieteikumi mazgāšanas biežumam:
Daži eksperti iesaka mazgāt apģērbu pēc katras otrās vai trešās valkāšanas reizes atkarībā no materiāla un apģērba tipa. Apģērbu, kas ir tieši pieskāries ķermenim, piemēram, kreklus, bikses, legingus un zeķubikses nākas mazgāt biežāk salīdzinājumā ar virsjakām, svārkiem vai džemperiem.
  •  Ietekme uz vidi:
Bieža mazgāšana patērē lielu daudzumu ūdens un enerģijas, veicinot vides piesārņojumu.
Zinātnieki, analizējot krāna ūdens paraugus no vairāk nekā desmit valstīmn noskaidroja, ka katrā mazgāšanas reizē no sintētiskajiem audumiem izplūst tūkstošiem plastmasas daļiņu, izraisot plašu ūdensceļu piesārņojumu. Tagad šķiet, ka mēs dzeram šo plastmasu, jo dažādās valstīs krāna ūdens pētījumos atklājās, ka aptuveni 83% paraugu bija piesārņoti ar plastmasas šķiedrām.
  •  Veselības stāvoklis:
Cilvēkiem ar alerģijām vai jutīgu ādu var būt nepieciešams mazgāt apģērbu biežāk, lai novērstu alerģijas izraisīto kairinājumu vai diskomfortu.
Secinājums:
Lai samazinātu apģērbu nolietojumu, saglabātu labu higiēnu un parūpētos par vidi, ir svarīgi domāt par mazgāšanas biežumu!
Kopumā ieteicams mazgāt apģērbu, kad tas ir netīrs vai smakojošs, vai arī, ja tajā ir redzami plankumi vai traipi. Tomēr, ja apģērbs nepieskaras ķermenim, nav netīrs, to var valkāt vairākas reizes pirms mazgāšanas. Svarīgi ir arī izmantot pareizos mazgāšanas līdzekļus un ievērot norādījumus uz apģērba etiķetēm, lai saglabātu tā ilgmūžību. Visbeidzot, atcerieties, ka mazāk bieža mazgāšana ir ne tikai videi draudzīgāka, bet arī palīdz saglabāt apģērbu kvalitāti ilgtermiņā!
 Izmantotie literatūras avoti: HuffPost, Environmental Health Perspectives, Journal of Textile Science & Fashion Technology, Consumer Reports, The Balance, The Guardian.

 

About Author

Connect with Me: