Cilvēks cilvēkam var sniegt daudz, taču tikpat svarīgi ir palīdzēt tiem, kuri par savām vajadzībām nevar pastāstīt cilvēku valodā

web
Jau krietnu laiku sadarbojamies ar Dzīvnieku aizsardzības biedrība ”Liberta”, kas uzņemas rūpes par bez saimnieka palikušiem astaiņiem Dienvidkurzemes novadā.
“Ik diena biedrībā ir liels izaicinājums. Tā kā “Liberta” ir nevalstiskā organizācija, ne pašvaldības finansēta patversme, tad ik dienu ir jādomā, kā tai pastāvēt, kā spēt sniegt palīdzību dzīvniekiem, nodrošināt vajadzīgo pārtiku, ārstēšanu, pašas ēkas uzturēšanu un labiekārtošanu. Protams, arī pati biedrības ikdiena ir raiba, jo nav jau tā, ka dzīvnieks, kuram vajadzīga palīdzība, tā mierīgi sēdēs un gaidīs, līdz mēs aizbrauksim un palīdzēsim. Ir ložņāts pa krūmiem, kāpts kokos, veikti meklējumi pa mežu utt.
“Libertas” iemītnieku likteņi ir dažādi, bet topa augšgalā joprojām ir gadījumi, kad nomiris saimnieks un neviens tuvinieks nevēlās tos dzīvniekus, kuri palikuši. Tas ir skumji, jo lielākā daļa šādu dzīvnieku ir kopti, mīlēti mīluļi un viņiem šāds notikums ir dubults stress. Nemazinās arī “alerģijas” skartie un “atcerējos, ka rīt dodos uz ārzemēm”. Ir, protams, daļa dzīvnieku, kuri klaiņojuši un to saimnieki tā arī nav atradušies.
Ikdienā mums noder pledi, segu pārvalki, dvieļi, guļvietas dzīvniekiem, bet šīs lietas kļūst nepieciešamas uz rudens pusi. Šobrīd aktuālākas ir bumbas suņiem, dažādas rotaļlietas dzīvniekiem, kaklasiksnas un pavadas, kaķu kāpelējamās mājas un nagu skrāpji,” dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” iemītnieku vajadzības atklāj biedrības vadītāja Ildze Saulīte.
Ja arī Tu vēlies palīdzēt “Libertas” un arī citu dzīvnieku aizsardzības organizāciju iemītniekiem, atbalsti tieši, sazinoties ar organizāciju pārstāvjiem un nogādājot tiem nepieciešamo, vai ziedojot astaiņiem noderīgās lietas “Otrā elpa” https://www.otraelpa.lv/ziedotajiem/

 

About Author

Connect with Me: