8 mazās lietas, kuras palīdzēs dzīvot ĪSTĀK

llala

Vai jums kādreiz neliekas, ka viss mūsu dzīvēs ir sācis notikt nedaudz par ātru? Ka dažreiz izdarām izvēles ne tāpēc, ka paši to vēlamies, bet tāpēc, ka visi taču tā dara. Ka ir bijušas reizes, kad sajūtamies skrienot pēc kāda mērķa, neizbaudot pašu procesu? Mēs visi tā ik pa laikam sajūtamies, tāpēc zemāk esam izveidojuši 8 mazo lietu apkopojumu, kurus iesakām pamēģināt, lai atjaunotos sajūta, ka dzīvojam PA ĪSTAM.

 1. Nedari lietas, kuras nevēlies darīt un nevari darīt

  Iesakām vadīties pēc principa – “Es nesaku “Nē” tāpēc, ka es esmu aizņemta, es saku “Nē”, tāpēc, ka es nevēlos būt aizņemta.” /bemorewithless.com/  Saprast, kāpēc mēs kaut ko darām – tāpēc, ka to vajag citiem, vai tāpēc, ka mēs to vēlamies? Lielāka kontrole un vainas apziņas izzušana radīs daudz rāmāku izjūtu par to, kas notiek ar mūsu dzīvi. Tās ir mūsu izvēles un mūsu lēmumi, un “bremžu” nospiešana arī ir mūsu brīva izvēle.

 2. Samazini trokšņu apjomu

  Kad bija pēdējā reize, kad tu pavadīju laiku “klausoties”? Ne mūziku, ne citu sarunas, ne bērnu klaigas, bet vienkārši tverot ar maņām, kas notiek tev apkārt? Dažreiz pārnākam mājās un galva dun, bet priekšā ieslēgts TV, kaut kur bērnu istabā skan skaļa mūzika un vienkārši to vien gribas, kā izbaudīt klusumu. Ļausim sev dažreiz vienkārši būt un ieklausīties apkārt notiekošajos procesos. Aktīvi klausīsimies.

 3. Samazini mantu apjomu

  Ne tāpēc, ka minimālisms ir “jaunais melnais”, ne tāpēc, ka bez-atkritumu dzīvesveida principi arī to ieteiktu, bet tāpēc, ka, ja tu apskaties uz lietām, kuras tev pieder un godīgi uzdod jautājumu: “Vai šai lietai ir kāda noderīga funkcija manā dzīvē?”, vismaz 10 priekšmeti šo testu neizturēs (jā, mēs runājam par 5 no 10 kaķa rotaļlietām, sen piemirstu vasaras baletčībiņu pāri un sārto topiņu no ārzemju ceļojuma).

 4. Organizē spēļu vakarus

  Lielisks veids, kā kopā ar ģimeni un draugiem pavadīt laiku, ļaut atslēgties no ikdienas rūpēm, kā arī trenēt stratēģiskās domāšanas, sadarbošanās un abstraktās domāšanas spējas. Turklāt galda spēles ir lieta, kuru var mainīt un aizdot, neieguldot papildus finanšu resursu, bet nodrošinot jaunas un nebijušas emocijas.

 5. Apmeklē kultūras pasākumus

  Iziešana ārpus mājām rada ne tikai pievienoto vērtību ikdienas lietām, bet sniedz iespēju uzlādēt savas enerģijas rezerves. Rāms, akustisks koncerts, mākslas izstāde, disko ballīte vai filmas seanss, tas ir piepildīts laiks, kurš radīs jaunas atmiņas.

 6. Gatavo pats, bet bez lielas piepūles

  Jo vienkāršāk, jo labāk. Atstāsim sarežģītās receptes garai nedēļas nogalei un lielām vakariņām, bet ikdienā pietiek arī ar pavisam vienkāršām receptēm. Nevajag lieki nervozēt par to “ko es šodien ēdīšu?!”, ja var izveidot sarakstu ar 10-15 viegli pagatavojamām receptēm, paskatīties, kas noris dabā un kādas ogas un dārzeņi ir sezonas piedāvājumā, un radīt vieglas un garšīgas maltītes. Vēl labāk, ja ēst gatavošanā iesaistās visa ģimene (bet, ja tev ēst gatavošana ir tīri vai meditatīva nodarbe, tad droši dari to vienatnē).

 7. Dodies pastaigā dabā

  Atrašanās dabā sniedz iespēju veikt dziļākas ieelpas un izelpas, parunāties pašiem ar sevi un pievērst uzmanību daudz lielākām parādībām mūsu dzīvēs. Vērot viļņu kustību, mākoņu iešanu, izjust vēja spēku, pamanīt dzīvo mums apkārt. Būtu grūti atrast cilvēku, kurš teiktu, ka atrašanās dabā to padara nervozu un nelaimīgu.

 8. Garlaikojies

  Atļauj sev garlaikoties. Atvēlot laiku, kurā nav ierīces vai kāda cita palīglīdzekļa, kurš var tevi izklaidēt, ļauj savam prātam pašam izdomāt veidus, kā piepildīt brīvo brīdi. Vai tie ir nākotnes plāni, vai kādas mistērijas atrisināšana, vai tā vienkārša ir “nekā nedarīšana”, tā var nākt tikai un vienīgi par labu. Tā nav slinkošanu, kad tu apzināti izvēlies nedarīt lietas, kuras ir jādara, bet tas ir laiks, kuru tu pavadi neko nedarot tad, kad tev ir laiks neko nedarīt!

  Kāds “Otrajai elpai” ar to visu ir “sakars”? Mūsu nosaukums vien liek apstāties un dziļi ievilkt elpu. Pie mums ir iespēja mierīgi ielūkoties grāmatu saturā, piesēst uz dīvāniņa un palasīt pirmās lapas. Mums ir vecmāmiņu laika kafijas tasīšu komplekti, kuri sniegs iespēju tējas un kafijas malkošanu pārvērst par procesu. Mēs nesteidzinam. Mums ir svarīgi, lai veiktais pirkums ir pārdomāta un īpaši veikta izvēle – apzināta un pārdomāta.

   

About Author

Connect with Me: