Termokameras iegāde veiksmīgākai bezvēsts pazudušo cilvēku meklēšanai

Print

11.jūlijā labdarības veikals “Otrā elpa” apsveica biedrību “Bezvests.lv” ar iegūtajiem 3’000,-Eur termokameras iegādei, kuru izmantot bezvēsts pazudušo cilvēku meklēšanai.

Uzvaru “Otrās elpas” sociālo projektu ideju konkursā nodrošināja pircēju balsojums no 2.maija līdz 30.jūnijam. Atbalsts biedrībai bija vienbalsīgs – gan Rīgā, gan Liepājā 1654 veikala pircēji par visnepieciešamāko atbalstīt bija izvēlējušies tieši šo projektu. Kopumā par 3 projektiem nobalsoja 4222 cilvēki.

Biedrība “Bezvests.lv” savu darbību sāka 2009.gadā, un kopš tā laika ar vairāk nekā 160 biedriem nodrošina ne tikai brīvprātīgo iesaisti cilvēku meklēšanā, bet var palīdzēt arī informatīvi un konsultatīvi.

18423027_1369673319788746_4780180692990147785_o

Foto no biedrības “Bezvests.lv” Facebook lapas

 

Termokamera ir ierīce, kura pat no liela attāluma ļauj fiksēt siltumu, kuru rada cilvēka ķermenis un rezultāts uzreiz redzams kameras ekrānā. Šāda attēla iegūšana palīdz daudz veiksmīgākā un efektīvākā pazudušo meklēšanā esot uz sauszemes, kā arī meklējot cilvēkus no gaisa. Termokameru var piestiprināt paraplānam, kuru dažās no savām meklēšanas operācijām, izmanto “Bezvests.lv”.

Biedrības praksē ir bijuši 2 gadījumi, kad cilvēka meklēšanā ir izmantota termokamera – divus gadus vecā Hugo meklēšanā, kurš bija pazudis Engures pagasta Abragciemā un Rūdolfa meklēšanā, kurš bija pazudis Saulkrastu mežā.

Aleksandrs Faminskis, biedrības valdes priekšsēdētājs stāsta: “Esam priecīgi par šo lielisko dāvanu no Latvijas iedzīvotājiem, kuri nobalsojuši par mūsu projektu. Pateicamies katram, kurš iepērkoties veikalos “Otrā elpa”, atbalstīja arī mūs: pateicoties termokamerai, mums izdosies izglābt vēl daudzas dzīvības. Ir arī doma nosaukt jauno termokameru “Otrā elpa” – tās būtu ļoti simboliski, jo cilvēks, kuru izdodas atrast dzīvu, bieži vien saka, ka piedzimis no jauna.”

DSC08860 DSC08843

About Author

Connect with Me: