Ar “Otrās elpas” stipendiju tiks uzsākts nodarbību cikls “Māmiņ, vai Tu mani mīli?”

stipendija_2018_liep

2017.gada nogalē notikušā stipendiju konkursa ietvaros 3000 EUR finansējumu ieguvusi bērnu un ģimeņu atbalsta biedrība “Miera Osta”, kuras plānotā projekta mērķis ir nodarbību cikls sociālā riska grupu māmiņām un viņu mazuļiem, lai veicinātu mātes un bērna emocionālo piesaisti.

Balstoties ilggadējā darba pieredzē un saskarē ar bērniem no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm, projekta ierosinātājas secinājušas, ka sociālā riska faktoriem ir tendence pārmantoties no paaudzes paaudzē, līdz ar to līdzšinējais darbs ar Karostas ielu bērniem ir cīņa ar sekām, un, nesniedzot izglītojošu, personību pilnveidojošu un emocionāli attīstošu palīdzību šiem topošajiem un jaunajiem vecākiem, ielu bērnu skaits nekad nesamazināsies. Tādēļ plānotais nodarbību cikls paredzēts tieši jaunajām māmiņām ar mazuļiem vecuma grupās no 3 līdz 6 mēnešiem, no 9 mēnešiem līdz gadam, no viena gada līdz pusotram gadam un no pusotra gada līdz divu gadu vecumam.

Savā ziņā nodarbību cikls būs līdzvērtīgs ar sabiedrībā šobrīd populārajām “bēbīšu skolām”, taču atbalsta centra apmeklētājas lielākoties esošās skolas apmeklēt nevar atļauties, kā arī tās notiek tālu no dzīvesvietas. Salīdzinot ar tradicionālu “bēbīšu skolu”, nodarbību cikla “Māmiņ, vai Tu mani mīli?” aptverto tēmu klāsts būs nedaudz specifiskāks, jo liela daļa interesi izrādījušo māmiņu pašas ir pakļautas sociālajam riskam un pastāv liela iespēja, ka šāda riska faktoriem nākotnē tiktu pakļauti arī viņu bērni. Cikla mērķis ir šo varbūtību mazināt un sniegt māmiņām ieskatu tajā, kā iegūt nepieciešamās prasmes un veidot savu bērnu veiksmīgu nākotni.

Nodarbību ciklu plānots uzsākt jau februārī. Tā gaitā māmiņas nelielās grupās tiksies ar dažādu nozaru speciālistiem (psihoterapeits, dūlas, PEP mamma, mūzikas skolotāja, radošās mākslas skolotāja un citi), kas dotu iespēju paskatīties uz savu un bērnu dzīvi no cita redzes punkta, uzzināt un piedzīvot bērnu psihoemocionālās attīstības brīžus, veidot labākas nākotnes modeļus, saņemt praktiskas konsultācijas un gūt pozitīvas emocijas.

“Otrā elpa” un ‘Miera Osta” pateicas Liepājas veikala pircējiem un ziedotājiem par iespēju realizēt projektu!

Līdz 28.janvārim norisinās pieteikšanās 2018. gada pirmajam sociālo projektu konkursam. Vairāk informācijas par pieteikšanos var iegūt “Otrās elpas” mājaslapā www.otraelpa.lv/en/stipendijas.

About Author

Connect with Me: