Pēdējās stipendijas ieguvēji – Servisa suņu biedrība “Teadors”

sd4h_body_image_1_1
2018. gada 4. stipendiju konkursa uzvarētāji ir “Servisa suņu biedrība TEODORS”. Naudiņa tiks izmantota profesionālā ekipējuma iegādei servisa suņu palīdzības funkciju nodrošināšanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Servisa suņu biedrības TEODORS dibināta 2013. gadā ar misiju palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā, izmantojot servisa suņu palīdzību. Biedrība tic, ka šie suņi, palīdzot cilvēkiem ar invaliditāti viņu ikdienas funkciju veikšanā, sniedz tiem arī neatsveramu emocionālo atbalstu un palīdz dialogā ar sabiedrību, tādejādi veicinot sekmīgu iekļaušanos tajā.

Līdz šim biedrībai ir bijusi pieredze apmācot servisa suņus cilvēkiem ar redzes un/vai kustību traucējumiem, taču, ja no sabiedrības puses būs pieprasījums, biedrība ir gatava apmācīt servisa suņus cilvēkiem ar citāda veida invaliditātēm. Suns–asistents kompensē cilvēka ierobežotās fiziskās spējas – var palīdzēt cilvēku ģērbšanās procesā, gaismas ieslēgšanā, izslēgšanā, priekšmetu padošanā, pacelšanā, atnešanā u.tml. Savukārt, suns-pavadonis – var palīdzēt neredzīgiem vai vājredzīgiem cilvēkiem patstāvīgi pārvietoties un izvairīties no šķēršļiem.

Projekta mērķis ir iegādāties speciālu ekipējumu servisa suņiem, lai tie pilnvērtīgi varētu veikt savas pavadoņa vai asistenta funkcijas cilvēkiem ar invaliditāti, kuriem ikdienas funkciju veikšanā palīdzību sniedz servisa suņi (suņi – pavadoņi un suņi – asistenti). Projekta pakārtotais mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā, palielinot brīvību, neatkarību, mobilitāti, izmantojot servisa suņu palīdzību. Tiešā projekta mērķa grupa ir 15 cilvēki ar redzes invaliditāti un 4 cilvēki ar kustību un balsta sistēmas invaliditāti.

49674055_10158080169783712_8655205368911101952_o

About Author

Connect with Me: