Par saulainākām pagaidu mājām

zante

Pagājušajā nedēļā viesojāmies pie Zantes ģimenes krīzes centra, kuri 2017.gadā ieguva 3’000 Eur finansējumu kanisterapijas nodrošināšanai (zooterapija), bet 2013.gadā ieguva finansējumu reālistisko leļļu izveidei.

Zantes ģimenes krīzes centrs ir viens no 7 centriem Latvijā, kurš sniedz sociālpsiholoģisko rehabilitāciju bērniem un ģimenēm ar bērniem, kas cietuši no prettiesiskām darbībām. Mūsu vizītes laikā krīzes centrā atradās 15 bērni, bet gada laikā tie ir vidēji 250 bērni un jaunieši, kuri kādā veidā cietuši no vardarbības.

Vizītes laikā izstaigājām krīzes centra telpas, pārrunājām centra ikdienas gaitas, vajadzības un nākotnes ieceres.

Uzzinājām, ka Kandavas novads ir kļuvis par varenāko audžu ģimeņu novadu Latvijā un krīzes centrs ir bijis nozīmīgs spēlētājs šī temata aktualizēšanā.

Runājām par valsts iestāžu un privāto uzņēmumu atbalstu, par to cik šādi papildus finansējumi ir nozīmīgi visiem krīzes centra bērniem, arī tad, ja maksimālais uzturēšanās laiks vienam bērnam vai jaunietim ir 60 dienas. Šie cilvēki dara milzīgu darbu, lai nodrošinātu pēc iespējas veiksmīgāku bērnu un jauniešu atgriešanos dzīvē.

Mūsu atbalstītais projekts ir iesācis tradīciju, jo pēc veiksmīgajiem rezultātiem, kuru uzrādīja realizētais projekts, finansējums kanisterapija nodrošināšanai tika meklēts (un atrasts) arī šogad. Nedaudz par kanisterapiju – tā ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli piemeklēts, apmācīts un sertificēts suns. Tikšanās ar suni rada pozitīvu emocionālu atbalstu, veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums un kompetence. Efekts no šīs metodes paliek arī tad, kad suņa nav klāt. Terapijai ar suni praktiski nav nevēlamu blakusefektu. Beznosacījumu mīlestība ir tā, kas mums visiem būtu jāmācās no suņiem. Suns jau nepalīdz tikai ar to, ka viņš fiziski ir mums blakus. Tas ko viņš no sevis dod ir pozitīva enerģija.

“Otrā elpa” vēlas palīdzēt centram arī pēc stipendijas realizēšanas, tāpēc lūdzam ieskatīties centra mājaslapas sadaļā – ziedotājiem, un, ja atrodam lietas, kuras varētu nodrošināt centram (piemēram, higiēnas piederumi vai materiāli radošajām darbnīcām), sazinies ar centru un uzzini, kā veiksmīgāk tās nogādāt Zantē.

Vairāk par to, kā palīdzēt, meklē TE.

Foto atskats no vizītes TE.

IMG_6841 IMG_6840

About Author

Connect with Me: